در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
" حمید لبخنده " مرد همیشه خنده روی هنرمند پرواز کرد.
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 15318 ■ 1400/10/19 10:03

" حمید لبخنده " مرد همیشه خنده روی هنرمند پرواز کرد.


حمید لبخنده هنرمند ارزشمند عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون عصر شنبه ۱۸ دی دار فانی را وداع گفت.

حمید لبخنده متولد سال ۱۳۳۰ در اهواز فارغ‌التحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود.
او در مصاحبه ای در سالگرد درگذشت هنرمند فقید " هما روستا " چنین امی گوید : ۱۵ ساله بودم که به کلاس نخستین استاد تئاترم، آقای دکتر حسینعلی طباطبایی در اداره فرهنگ و هنر اهواز راه پیدا کردم. در آن کلاس رضا فیاضی، فرید و علی سجادی حسینی و رضا خندان هم بودند. چند سال بعد در کنکور دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران پذیرفته شدم و در رشته کارگردانی و بازیگری تئاتر به تحصیل پرداختم و افتخار شاگردی اساتید بزرگی همچون آقایان حمید سمندریان، شمیم بهار، بهرام بیضایی، پرویز پرورش، دکتر پرویز ممنون، دکتر علی رفیعی، دکتر محمد کوثر وخانم‌ها منیژه محامدی و گلی ترقی و... نصیبم شد. در دوره «زیبا و تکرارنشدنی» دانشجویی، بازیگری و گاه کارگردانی می‌کردم.
مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ هم در همان دوران، گروه تئاتر «پیاده» را پایه‌گذاری کرده بودند و لبخنده در بعضی از نمایش‌های این گروه جریان‌ساز هم بازی کرد تا اینکه سال ۵۸ ستاره بختش گفت و با بازی در نمایش «مرده‌های بی کفن و دفن» نوشته سارتر به کارگردانی حمید سمندریان در تالار حدت روی صحنه رفت. همزمان خودش هم نمایشنامه «عادل‌ها»ی کامو ترجمه محمدعلی سپانلو را کارگردانی و در تالار مولوی به صحنه برده بود.
زنده یاد لبخنده در عرصه کارگردانی تلویزیونی نیز فعالیتهای زیادی داشت  آثار ماندگاری را برای مخاطبانش خلق کرد که می‌توان به مجموعه‌های تلویزیونی پرطرفدار «در پناه تو» و «در قلب من» اشاره کرد.
خانه تئاتر ایران فقدان این هنرمند فقید را به جامعه هنری کشور و خانواده محترم آن شادروان و جامعه فرهیخته تئاتر ایران تسلیت عرض می کند.

 

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram