در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...

پیام اصغر همت، مدیر عامل خانه تئاتر به مناسبت روز جهانی تئاتر


■ اخبار » یادداشت ■ شناسه خبر : 2041 ■ سه‌شنبه 07 فروردین 1397 ساعت 10:22
مدیرعامل خانه تئاتر به مناسبت روز جهانی تئاتر پیامی را به رشته تحریر درآورد.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، متن پیام به شرح زیر است:

 ۲۷مارس، ۷فروردین، روزجهانی تئاتر، که در کشور ما از سال گذشته ترکیب ”روز ملی تئاتر” را هم با خود همراه می بیند، بهانه ای ست برای اینکه جهانیان درنگی کنند و به این روز خاص که یادآور‌ دستیابی انسان به یکی از بزرگترین دستاوردهایش طی قرون متمادی، نگاه جدی تری بیاندازند.

هنری که آگاهی، آرامش و تزکیه ی نفس را برای بشر به ارمغان آورده؛ هنری ناب وجاودان، بی واسطه وبی مرز، که قائل به خود است و برای همگان جذاب ‌و تبیین کننده ی شرف، فضیلت، رفتار و کردار نیکِ آدمی ست.‌ هنری جسور، دغدغه مند، معترض، که در شکل واقعی خود جز به اصلاح جامعه ‌و سوق انسان به سوی کمال نظر ندارد. هنری که درسرزمین من اغلب از سوی مسئولانی ناآگاه و کم دانش مورد سوءظن بوده و از همین رو با کارشکنی وبرنامه ریزی های غیرکارشناسانه نتوانسته رسالت واقعی خود را به منصه ی ظهور برساند. هنری جمعی که هیچ سنخیتی با اعمال نظرهای شخصی و امیال کاسبکارانه نداشته و متاسفانه از این راه، حتی از اهالی خود نیز صدمه دیده است.

به امید روزی که با اتحاد و همدلی بتوانیم این هنر والا را آنچنان که شایسته است، درجهت رفع مشکلات جامعه و تنویر افکار مردم -اصلی ترین رکن تیاتر- به کار گرفته و با جذب بیشتر آنها از راه ارائه ی آثار جذاب و ارزشمند، به تحقق  رسالت واقعی این هنر ماندگار، جامه ی عمل بپوشانیم.

 روزجهانی وروزملی تئاتر بر رهروان راستین و دلسوز این هنر روشنگر مبارک باد. ۷فروردین۹۷نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram