در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
نشست خبری جشن شب بازیگر برگزار شد

بهزاد فراهانی: جشن امسال یاریگر ندارد


■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 4082 ■ سه‌شنبه 11 اردیبهشت 1397 ساعت 13:26
معصومه مهاجری: نشست خبری پانزدهمین دوره جشن بازیگر ساعت 11 در عمارت جدید خانه تئاتر با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، نشست خبری پانزدهمین دوره جشن بازیگر انجمن بازیگران خانه تئاتر امروز راس ساعت 11 در عمارت جدید خانه تئاتر با حضور بهزاد فراهانی دبیر جشن، مسعود رحیم‌پور دبیر اجرایی و پرستو کرمی کارگردان و سروش طاهری نماینده هیات داوران با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خانه‌ی تئاتر، بهزاد فراهانی دبیر جشن شب بازیگر ضمن خوشامد گویی به خبرنگاران گفت: این خانه ای که اکنون در آن هستیم به همت و سخت کوشی افرادی همچون ایرج راد و سهراب سلیمی، عباد کریمی و دوستان دیگری که در این راه زحمت کشیده اند بنا شده است.

او در ادامه در خصوص شب بازیگر خانه‌ی تئاتر توضیح داد: فکر می کنم اینکه چندین سال است که ما این جشن را به یاری دوستانمان برپا میکنیم، تعهدی است که نسبت به صنف خود داریم و این تعهد، تعهد والایی است و امیدوارم کسانی که پس از ما بر صندلی کوچک انجمن بازیگران خانه تئاتر، تکیه می‌دهند کسانی باشند که دلشان برای این صنف و زحمت کشان این صنف بسوزد و دلبستگی عاشقانه به آن داشته باشند.

او افزود: ما امسال برخلاف سال های گذشته اسپانسری نداشتیم که یاریگر ما باشد چرا که امثال برای همه ی ارگان ها سال سختی بود و ما زورمان نه به بانکی رسید، نه جای دیگری. تنها کسی که دست ما را به گرمی فشرد مدیر مرکز هنرهای نمایشی، شهرام کرمی بود.

 

 

فراهانی در خصوص انتخاب شهرام کرمی گفت: خوشحالیم که فردی را از درون خود ما انتخاب کرده اند چرا که شهرام کرمی دلش برای تئاتر می‌تپد. او در این جشن به کمک ما آمد و به نوعی آبروی ما را خرید.

سپس فراهانی در خصوص افرادی که در این جشن تقدیر می شوند گفت: در این جشن از چهار نفر از پیشکسوتان تئاتر تقدیر می کنیم. دو نفر از تئاتر تهران و دو نفر از تئاتر شهرستان؛ بانو «کبری ملکی» از تئاتر سنندج و «سید محمد رئیس زاده‌ زیاوری» از تئاتر رشت دو پیشکسوتی هستند که سال‌ها برای تئاتر در شهرهای خود زحمت کشیده‌اند و سالهای بسیاری از عمر خود را صرف این هنر کرده‌اند و تئاتر این شهرها مدیون این دو هنرمند بزرگ است. از تئاتر تهران نیز «محمد مطیع» و «فهیمه رحیم نیا» مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

در ادامه دبیر جشن شب بازیگر از تقدیر پنج پیشکسوت تئاتر از سوی خانه‌ی تئاتر خبر داد و گفت: در این شب خانه‌ی تئاتر با همکاری موسسه‌ی هنرمندان پیشکسوت از محمد علی کشاورز، شهلا ریاحی، پری امیرحمزه، نصرت ا... وحدت و خود من-بهزاد فراهانی- تقدیر خواهد کرد..

در ادامه‌ی پرستو کرمی، کارگردان جشن شب بازیگر گفت: همه می دانیم اگر بخواهیم یک میهمانی کوچک هم بدهیم، اگر ندانیم که چقدر پول داریم نمی دانیم که چه چیزی باید جلوی میهمان تان بگذاریم؛ این مشکلی ست که ما همه ساله با آن درگیر بودیم. اما خدا را شکر این جشن انقدر بین هنرمندان جایگاه پیدا کرده که فرقی نمی‌کند جایزه چه چیزی است، فقط کافی است هنرمند از طرف انجمن بازیگران به عنوان بازیگر برتر سال معرفی بشوند.

کرمی افزود: مهمترین قسمت جشن اهداء جایزه به بازیگران برتر سال 96 است که شامل سه بازیگر مرد سه بازیگر زن و یک بازیگر ویژه و تقدیر از چهار پیشکسوت تئاتر خواهد بود.

او با تاکید بر ساعت شروع جشن گفت: این جشن راس ساعت 17 روز شنبه 15 اردیبهشت در تالار وحدت برگزار می‌شود. شروع برنامه حتما راس 17 خواهد بود و ساعت 19:30 هم به پایان می رسد. چرا که پس از ما برنامه ی دیگری در تالار وحدت برگزار می شود که ما متعهد شده ایم سالن را در همان زمان تعیین شده تحویل بدهیم.

مسعود رحیم پور دبیر اجرایی شب بازیگر، سخنران دیگر این نشست بود. او از بهزاد فراهانی تشکر کرد و گفت: اگر آقای فراهانی نبود قطعا این جشن هم نبود. بودجه‌ی نقدی ما 5 ملیون و 900هزار تومن است که خانه‌ی تئاتر هر ساله به همه‌ی انجمن ها برای برگزاری جشن می دهد. با وجود کمبودهای مالی که داشتیم رایزنی های آقای فراهانی با توجه به اعتبار و محبوبیت ایشان موجب شد که بسیاری از مشکلات ما مرتفع شود و بتوانیم این جشن را بدون هیچ هزینه این برپا کنیم.

بهزاد فراهانی نیز در ادامه از تعاونی صنایع دستی هنرمندان سیستان و بلوچستان که بدون دریافت وجه جوایز برگزیدگان را تقبل کرده اند تشکر کرد.  

سروش طاهری، نماینده‌ی هیات داوران انجمن بازیگران نیز به اعلام کاندیداهای بخش نمایش‌های برتر سال 96 پرداخت و گفت: از 165 نمایش 37 نمایش به مرحله‌ی نهایی راه یافتند. داوران مرحله ی اول علی یعقوب زاده، صادق ملک، سیروس همتی، بیژن افشار، خسرو احمدی، مجید قربانی، اصغر نوری، رضا آشفته، علی طاهری، مانلی حسین پور، مهدی نصیری و سروش طاهری بودند و داوران مرحله نهایی نیز بهزاد فراهانی، اصغر همت، شهرام کرمی، فریبا متخصص و فریدون محرابی بودند.

او ادامه داد: 10 کاندیدای زن و 15 کاندیدای مرد و نفر از بخش استعدادهای جوان انتخاب شدند که فهرست آن به شرح زیر است:

کاندیداهای زن: گلاب آدینه از نمایش شیرهای خان بابا سلطنه،  نسیم ادبی از نمایش آبی مایل به صورتی، مانلی حسین پور از نمایش بلافیگورا، گلچهره سجادیه از نمایش سونات پاییزی، آوا شریفی از نمایش در انتظار آدلف، الهام شعبانی از نمایش قند خون، گیتی قاسمی از نمایش آبی مایل به صورتی، آزیتا نوری وفا از نمایش زندانی خیابان نواب، ندا مقصودی از نمایش طپانچه خانم، سوسن قصودلو از نمایش بلافیگو.

کاندیداهای مرد: فرهاد آییش از نمایش شوایک، وحید آقاپور از نمایش نوای اسرار آمیز، مرتضی اسماعیل کاشی از نمایش مفیستو، رضا بهبودی از نمایش ماجرای مترانپاژی، اشکان خطیبی از نمایش در انتظار آدلف، هوتن شکیبا از نمایش اولیورتوییست،  خسرو شهراز از نمایش یک زندگی بهتر، بهنام شرفی از نمایش آبی مایل به صورتی، هومن کیانی از نمایش نوای اسرارآمیز، حسین محب اهری از نمایش خسیس، فرزین نوروزی از نمایش یک زندگی بهتر، مهدی وثوق از نمایش زندانی خیابان نواب، سیروس همتی از نمایش کلنل و وحید دهشکار از نمایش مطرب .

او افزود: محمد شاکری نیز از نمایش اولیور توییست به عنوان کاندید بخش استعدادهای جوان انتخاب شد و نتیجه‌ی داوری نهایی نیز در شب جشن اعلام خواهد شد.

نشست پس از پرسش و پاسخ خبرنگاران و مسئولین برگزاری جشن شب بازیگر پایان یافت.

 نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram