در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
تمام هزینه‌های اعلام شده برای تجهیز عمارت جدید خانه تئاتر بوده است
■ اخبار » گفتگو ■ شناسه خبر : 6201 ■ 1397/06/14 10:48
رییس هیات مدیره خانه تئاتر:

تمام هزینه‌های اعلام شده برای تجهیز عمارت جدید خانه تئاتر بوده است


اداره کل هنرهای نمایشی در جهت شفافیت مالی گزارشی را ارایه کرده که در آن اشاره شده بود که خانه تئاتر مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون تومان از آن مرکز دریافت کرده است. به جهت روشن شدن تمام زوایا روابط عمومی خانه تئاتر مصاحبه‌ای را با ایرج راد، رییس هیات مدیره خانه تئاتر ترتیب داده است .

ایرج راد در خصوص دریافت این مبلغ از سوی خانه تئاتر گفت: سال گذشته ما تقاضایی را به آقای مرادخانی در زمان وزارت آقای صالحی امیری ارایه دادیم که برای تجهیز خانه تئاتر جدید بخصوص تجهیز سالن نیازمند کمک هستیم. در جلسه‌ای که آقایان صالحی امیری، مرادخانی، شفیعی، کاراندیش و افضلی حضور داشتند مجددا این مساله مطرح شد که ما برای تجهیز خانه جدید تئاتر نیازمند یک میلیارد و پانصد میلیون تومان هستیم.
در همان جلسه آقای صالحی دستور پرداخت یک میلیارد تومان را صادر کردند و قرار شد در صورتی که این مبلغ کفاف کارهای ما را نداد مجددا تقاضا کنیم تا کمک مالی بیشتری صورت گیرد.
وی ادامه داد: بعد از ارسال دستور آقای وزیر، ما قرار گذاشتیم که این مبلغ از سوی موسسه توسعه هنرهای معاصر پرداخت شود تا ما بتوانیم اقلام لازم را خریداری کنیم و قرار بر آن شد تا ما نیازهای خود را به این موسسه اعلام کنیم تا آنها نیز بررسی ‌های لازم را داشته باشند و در صورت تایید از سوی مشاوران موسسه اجناس به خانه تئاتر تحویل شود. موسسه هم مبالغ را مستقیما به پیمانکاران یا فروشندگان اجناس پرداخت کرده و این پول حتی به حساب خانه تئاتر واریز نشد.
رییس هیات مدیره خانه تئاتر در خصوص اقلامی که قرار بود با این پول دریافت شود گفت: همانطور که عرض کردم ما این پول را بیشتر برای تجهیز سالن نمایش خانه تئاتر نیاز داشتیم. این پول برای خرید تجهیزات نور و صدا و ... مورد استفاده قرار گرفت که هم اکنون نیز در خانه تئاتر موجود هستند. در بسیاری موارد هم ما نیاز ساختمان را اعلام می کردیم و موسسه با توجه به ارتباطاتی که با کمپانی ها و تولیدکنندگان داشت مواردرا خریداری و تامین می کرد.
وی ادامه داد: در ادامه ما برای خرید صندلی‌های سالن مجددا نیازمند کمک بودیم و آن مبلغ اولیه برای خرید صندلی‌های مورد نظر کافی نبود، لذا مجددا از موسسه توسعه هنرهای معاصر تقاضای کمک کردیم که با توجه به رابطه بین این موسسه و شرکت سازنده صندلی‌ها خرید صندلی‌ها نیز صورت گرفت.
اما در هفته گذشته من مجددا با آقای کاراندیش برای تعویض میز نور و تکمیل دیگر تجهیزات مورد نیاز خانه تئاتر جدید جلسه‌ای تشکیل دادیم و از ایشان خواستیم تا هم بازدیدی از خانه جدید داشته باشد و هم برای تجهیزات مورد نیاز یاری‌رسان خانه تئاتر باشد. برآورد ما برای این کار 250 میلیون تومان بود. آقای کاراندیش به همراه خانم رودکی و آقای افضلی بعد از بازدید و صحبت‌های پیرامون این قضیه موافقت کردند که مبلغ 250 میلیون تومان به خانه تئاتر برای این مورد اختصاص داده شود. تا این لحظه مراحل مختلف کار انجام شده و قرار است در هفته تجهیزات تامین و نصب شود تا خانه تئاتر به صورت کامل آماده بهره‌برداری شود.
وی در پایان اشاره کرد: تمام مبلغ یاد شده در این گزارش مربوط به تجهیز و تکمیل عمارت جدید خانه تئاتر بوده است و هیچ مبلغی به حساب خانه تئاتر و برای هزینه جاری خانه تئاتر به این خانه پرداخت مستقیم نشده است.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram