در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
به جای پیام تسلیت حق و حقوقمان را بدهید
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 6500 ■ 1397/10/30 11:57
بهزاد فراهانی در مراسم ترحیم حسین محب اهری خطاب به مسئولان:

به جای پیام تسلیت حق و حقوقمان را بدهید


مراسم ترحیم حسین محب اهری در شامگاه روز 29 دی 97 با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل هنرهای نمایشی، هیات مدیره و مدیرعامل خانه تئاتر، معاون صدای سازمان صدا وسیما، مدیر انجمن هنرهای نمایشی، دبیر جشنواره تئاتر فجر و هنرمندان بسیاری از عرصه‌ی تئاتر، سینما، تلویزیون و موسیقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید، اصغر همت به عنوان مجری، مراسم را آغاز کرد. او زمان را برای گفتن از حسین محب اهری اندک دانست و افزود: اگر ما چند ساعت هم وقت داشته باشیم باز هم برای گفتن از ارزش های این هنرمند بزرگ کم است. 
او سپس پیام تسلیت علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی را خواند و سپس از شهرام کرمی دعوت کرد تا چند کلامی از حسین محب اهری بگوید.
شهرام کرمی نیز از واکنش هنرمندان و مردم نسبت به از دست دادن این هنرمند تقدیر کرد و از سوی وزارت ارشاد به خانواده وی و جامعه هنری  تسلیت گفت. وی سپس از محاسن حسین محب اهری سه ویژگی را برشمرد. تقوی و رفتار نیک، سبک و شیوه‌ی خاص او در نقش آفرینی در عرصه ی بازیگری و زندگی پر امید وی در ستیز با مرگ، سه ویژگی بود که کرمی از آن به عنوان سه ویژگی مهم زندگی این هنرمند بزرگ یاد کرد.
در ادامه مراسم همت پیام تسلیت محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور و عبدالعلی علی عسگری، ریاست سازمان صدا و سیما را قرائت کرد و سپس از عدم واکنش قوه قضائیه به درگذشت محب اهری گلایه کرد و گفت: گویا قوه قضائیه تنها در جای دیگری با ما کار دارد.
همت به فعالیت اخیر محب اهری در رادیو اشاره کرد و سپس از حمید شاه آبادی، معاونت صدای سازمان صدا و سیما دعوت کرد تا از این هنرمند فقید سخن بگوید.
شاه آبادی به شیوه ی زندگی محب اهری اشاره کرد و گفت: بدرقه ما از این دنیا نسبت مستقیمی با شکل زندگی ما دارد و استقبال بی تظیر مردم از مراسم تشییع و ترحیم حسین محب اهری نشانه ی زندگی خوب این هنرمند دارد. 
سپس وی به لبخند همیشگی محب اهری و احساس مسئولیت وی در انجام درست امور هنری اشاره کرد و افزود: او همیشه منبع انرژی بود. پس از وفات هنرمندان قدیمی برنامه صبح جمعه با شما او علیرغم بیماری پذیرفت که در این برنامه ایفای نقش کند. اگرچه عمر این همکاری زیاد نبود اما در کارنامه‌ی این برنامه چند اثر درخشان از این هنرمند بزرگ به یادگار ماند.  
در ادامه بهزاد فراهانی، عضو هیات مدیره خانه تئاتر و یار قدیمی حسین محب اهری، ضمن تشکر از حضور باشکوه مردم و هنرمندان در این مراسم گفت: زمانی که دور هم جمع می‌شویم می‌بینیم که شرافت هنر خود را چه خوش نشان می‌دهد. ما خانواده‌ای هستیم که اگر با هم و درکنار هم باشیم، هیچ گونه تهاجمی را برنمی‌تابیم. ما تنها واقعیت و حقیقت را بر می‌تابیم.  
او سپس با اشاره به پیام تسلیت رئیس قوه مقننه و ریاست جمهوری گفت: از دوستانی که پیام تسلیت آنها خوانده شد تشکر می‌کنم اما از آنها خواهش می‌کنم برای هنرمندی که پنج دهه عمرش را برای هنر این مملکت گذاشته است کاری که لازم است را انجام دهند. من همسایه‌ی چهل ساله حسین بودم و در این چهل سال بارها و بارها در کنار هم می‌نشستیم و در مورد هنر با یکدیگر حرف می‌زدیم. هرگز نه شنیدم و نه دیدم که او چشمی به دولت مردان این ملک داشته باشد. او همیشه عزت نفس بالایی داشت. توانایی‌ بازیگری بسیار بالایی داشت و هیچ وقت دست نیاز به سوی هیچ کس دراز نکرد.
فراهانی افزود: او با وجود بیماری هم روی صحنه می درخشید و تمام ویژگی یک هنرمند فوق العاده که شایسته‌ی یک ملت شریف باشد را داشت. من متاسفم که او حتی به حق و حقوق صنفی خود نیز نرسید. ما سال‌ها در انجمن بازیگران خانه تئاتر در کنار هم به مسائل صنفی رسیدگی می‌کردیم. می‌دانم که چه آرزوهای بزرگی برای بچه های تئاتر داشت. ما هنرمندان ارزشمند زیاد دیگری در تئاتر داریم که باید قدرشان را بدانیم. هنرمندان بزرگ دیگری همچون عزت الله انتظامی و صدرالدین شجره را از دست داده ایم و نوبت به نوبت ایستاده ایم تا برویم و از بالا تا پایین پیام تسلیت برایمان ارسال شود. اما به جای پیام تسلیت حق و حقوقمان رابدهید، شغل ما را به رسمیت بشناسید، حق و حقوق بیکاریمان را بدهید و هنرمندان بی سامان و بی خانمان را دریابید. 
پس از سخنان بهزاد فراهانی، اسد محب اهری به پشت تریبون رفت و از حضور هنرمندان و علاقمندان پدرش در مراسم تشییع و ختم تقدیر و تشکرکرد. در انتها مراسم با سخنرانی حجت الاسلام یاری پایان یافت. 

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram