در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
نمایش الیورتویست، «یاور» نوجوانان کانون اصلاح و تربیت
■ اخبار ■ شناسه خبر : 6580 ■ 1398/01/30 11:42
پویش کمک به الیورتویست های واقعی

نمایش الیورتویست، «یاور» نوجوانان کانون اصلاح و تربیت


در پی تشکیل کمپین حمایت از نمایش الیورتویست که اکنون آن را به نام «یاور» می شناسیم، کودکان و نوجوانان کانون اصلاح و تربیت در روزهای دوم تا هفتم اردیبهشت ماه نمایش زندگی خود را با نام «الیورتویست» به روی صحنه خواهند برد.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، مریم کاظمی، دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین المللی کودک و نوجوان که کمپین «یاور» به همت او شکل گرفته است به سایت خانه تئاتر گفت: کودکان و نوجوانان کانون اصلاح و تربیت کسانی هستند که زیر سن قانونی ناآگاهانه مرتکب بزه شده اند و به همین دلیل در این کانون به سر می برند. برخی از این کودکان مانند زندانیان عادی تنها نیازمند کمک های مادی برای آزادی هستند.

وی افزود: این کمپین و کارگردان نمایش قصد جمع آوری اعانه ندارند بلکه قصد دارند تا کمک مادی مورد نیاز کودکان دربند را با تکیه بر هنر همین کودکان به دست آورند. این کودکان با اجرای نمایشی به نام الیورتویست قصد آگاه سازی مردم از تاثیرات شرایط اجتماعی بر به وجود آمدن زمینه های بزه را دارند.
او همچنین گفت: سفیر این حرکت پسندیده مریم سعادت است و کودکان هنرمند این نمایش، داستان زندگی خود را اجرا می کنند که در این راه روابط عمومی قوه قضاییه، ریاست کانون اصلاح و تربیت، مدیرعامل و هیات مدیره خانه تئاتر، انجمن هنرهای نمایشی، تالار هنر، اداره کل هنرهای نمایشی، کمپین «ما درد مشترک هستیم»، ستاد ملی صبر و هنرمندان به همیاری آمده اند. 
نمایش الیورتویست به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل فیروزی ساعت 16روزهای دوم تا ششم اردیبهشت ماه سال جاری، در تالار هنر به روی صحنه خواهد رفت و علاقمندان شرکت در این پویش می توانند بلیت های نمایش را از سایت ایران نمایش خریداری کنند.

کلیدواژگان


نظرات

1398/02/02 18:24:46 | ایران شیخ
کار بسیار مهمی است ، از خانم مریم کاظمی و آقای اسماعیل فیروزی تشکر میکنم و امیدوارم موفق باشند. هر چقدر این کودکان بتوانند باور کنند که میتوانند منشا کار های مثبت باشند برای خودشان و جامعه ای که به راه نجات آنان میاندیشد مفید و سازنده است و احتمالا راههای همکاری را هموار تر میکند. البته متاسفانه این اقدام نقش پیشگیرانه ندارد و جامعه هنری در این زمینه هم میتواند نقش موثری بازی کند . موفق باشید

1398/02/02 18:26:18 | راضیه یزدانی وفا
(کمپینی که آگاهی را به دژآگاهی تبدیل می کند)
.....
...؟.....
...............

امروزه از ابعاد متنوع و گسترده ی تئاتر در علوم و برنامه ریزی های خرد و کلان اجتماعی،اقتصادی ،نظامی،سیاسی،آموزشی و درمانی،استفاده می شود به طوری که در بخش نقشه های راه اهداف استراتژیک اغلب برنامه‌های کاربردی ومیانجی یک سطح نمایشی(Théâtre level) در نظر گرفته می‌شود،در بخش‌هایی از تئاتر پداگوژیک و تئاتر مستند و نیز، در کل جریان سایکو درام نیز،اگر چه از -عنصر تئاتر-و ابعاد روایتگری تئاتر ،استفاده می گردد ،اما نباید فراموش کرد که در اینجا، سطح انتقال پیام صرفاً در محدوده ی فردی است و شامل تمام افرادی می‌شود که تئاتر فوق بر مبنای تجربه های انضمامی ایشان،برای رهایی از یک بحران(که غالباً بحرانی شناختی است) و توسط روایت داستان و در جریان شکل‌گیری نمایش مذکور،که کل این پروسه،یک پروسه ی درمانی شخصی و یا نهایتاً گروهی است،راه های برون رفت از بحران،جستجو می شود، بسیار مهم است که به جنبه های مختلف انتقال پیام وشکل گیری معنا در اذهان ،توجه کارشناسانه (که صدالبته ،مسئولانه ترین نوع توجه خواهد بود) نماییم

1398/03/20 13:35:47 | محمد هروی
باسلام کتربسیار بدیع و خلاقانه بوده است
لطفا نحوه کمک مادی به بچه ها را اعلام فرمایید

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram