در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
نگاهی به عملکرد بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر در سال 97
■ اخبار » گزارش ■ شناسه خبر : 7675 ■ 1398/03/29 13:15

نگاهی به عملکرد بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر در سال 97


گزارش زیر توسط صندوق اعتباری هنر تهیه شده و خانه تئاتر تنها آن را برای اطلاع هموندان منعکس می کند:
ارتقاء وضعیت اهالی فرهنگ، هنر و رسانه زمینه ساز توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است. یکی از راهبردهای ایجاد امنیت خاطر برای جامعه فرهنگی و هنری کشور برخورداری از تسهیلات بیمه ای است. بیمه با ارزش بخشیدن به هنرمند وتوجه به نیازهای او در نبود امنیت شغلی می تواند نقطه اتکایی برای ادامه فعالیت وی خصوصاً در شرایط سخت باشد.
در این میان صندوق اعتباری هنر براساس برنامه سوم توسعه تلاش می کند شرایطی را فراهم آورد که با گسترش خدمات بیمه ای فضایی امن را برای تداوم فعالیت حرفه ای هنرمندان فراهم آورد. این امر تا اندازه ای می تواند به رفع دغدغه های قشر فرهیخته جامعه بیانجامد که خود زمینه ساز ایجاد انگیزش و خلق آثار هنری است.
صندوق اعتباری هنر بنابر وظیفه ذاتی خود در حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران کشور بدنبال گسترش چتر حمایتی خود در سراسر کشور است.
انعقاد قرار داد با شرکت بیمه سرمد
در قرارداد سال 1397 ، پس از بررسی و مذاکره با شرکت های بیمه گر پوشش بیمه درمان تکمیلی و عمر و حادثه برای 11842 نفر سرپرست خانواده متقاضی بیمه تکمیلی، توسط بیمه سرمد و در قالب سه طرح متنوع منعقد شد. بیمه سرمد خدمات خود را در دو بخش بستری و پاراکلینیکی با شرکت کمک رسان ایران(sos) و دندان پزشکی با شرکت ارتقاء سلامت پاسارگاد به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ارائه داد.
بیش از 22 هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور و افراد تحت تکفل از بیمه درمان تکمیلی در سال 97 بهره مند شدند.
 بر این اساس 8 درصد در طرح امید، 72 درصد در طرح آرامش و 20درصد در طرح رفاه قرار دارند.
صندوق اعتباری هنر با هدف حمایت از هنرمندان کشور، گسترش خدمات بیمه ای و کاهش دغدغه های درمانی فعالان فرهنگی و هنری، بخشی از حق بیمه اعضا و افراد تحت تکفل را متقبل شد.
سامانه بیمانو
سامانه جامع خدمات الکترونیک درمان ( بیمانو) در سال 96 با هدف تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر، نظارت بر عملکرد شرکت های بیمه و ارتقای پاسخگویی، ارائه اطلاعات شفاف به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه طراحی شد.
از طریق این سامانه اعضاء در هر زمان و مکان می توانند مدارک هزینه های پزشکی خود را بارگذاری نمایند. همچنین امکان مشاهده وضعیت اسناد درمانی وریز هزینه های دریافتی بیمه شده اصلی و افراد تحت تکفل به تفکیک نیز در این سامانه امکانپذیر است.
سامانه بیمانو این امکان را فراهم نموده است که بیمه شده بعد از بارگذاری و اطمینان از تکمیل مدارک مورد نیاز، نسبت به ارسال اصل مدارک از طریق پست اقدام نماید. به این ترتیب از مراجعات حضوری به طور قابل ملاحظه ای کاسته شده است. بیش از 96 درصدمراجعین مدارک خود را به صورت غیر حضوری در سامانه بیمانو ثبت کرده اند.
ثبت بیش از 99 هزار هزینه درمانی در سامانه بیمانو
طی یک سال گذشته از طریق مشارکت اعضاء صندوق اعتباری هنر در پیگیری غیرحضوری هزینه های درمان از طریق سامانه بیمانو، بیش از 99 هزارهزینه درمانی در این سامانه ثبت و بارگذاری شده است. 
پرداخت بیش از 18 میلیارد تومان خسارت بیمه درمان تکمیلی طی 575 مرحله
در اجرای قرار داد سال 97 بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه سرمد تا امروز بیش از 72000 پرونده به شرکت بیمه گر ارسال شده و بیش 60 میلیارد ریال خسارت بیمارستانی و دندانپزشکی طی 59 هزار تراکنش به بیمه شدگان پرداخت شده است. 
بیشترین و کمترین آمارثبت نام استانی بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر
بر اساس آمارهای موجود از کل متقاضیان بیمه درمان تکمیلی سال 97، استان «تهران» با سهم بیش از 50 درصد از جمعیت کل ، بالاترین سهم را از میان استان‌های کشور به خود اختصاص داده است.
استان‌های « البرز »، «اصفهان»، «گیلان»، «خراسان رضوی » و «قم » پس از استان تهران قراردارند.
کمترین آمار ثبت نام بیمه درمان تکمیلی به ترتیب مربوط به استان‌های «خراسان جنوبی »، «خراسان شمالی»،«کهگیلویه و بویراحمد» و«کردستان» است.
شایان توجه است؛ استان سیستان بلوچستان در سال 96 کمترین آمار ثبت نام بیمه درمان تکمیلی را در میان استان های کشور داشت. در سال 97 با پیگیری و حمایت صندوق اعتباری هنر آمار ثبت نام شدگان این استان از رشد قابل توجهی نسبت به سال 96 برخوردار شده است.
کلیدواژگان


نظرات

1398/04/03 12:18:56 | مهری اسایش
بادرود سپاسگزارم

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram