در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
صورت‌جلسه‌ی شماره ۱۵ کانون کارگردانان
■ صورتجلسات ■ شناسه خبر : 7895 ■ 1398/09/18 12:03

صورت‌جلسه‌ی شماره ۱۵ کانون کارگردانان


پانزدهمین جلسه‌ی دهمین هیات‌مدیره‌ی کانون کارگردانان خانه‌ی تئاتر (جلسه‌ی عادی)، در ساعت ‌۱۵:۴۵، روز شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸، با حضور اعضای هیات‌مدیره: شهرام گیل‌آبادی، مجید گیاه‌چی، هادی عامل، احسان حاجی‌پور، و احسان فکا به‌عنوان بازرس، در ساختمان شماره ۲ خانه‌ی تئاتر واقع در خیابان مظفر جنوبی برگزار شد.

در این جلسه آقای اسماعیل خلج به‌عنوان عضو پیش‌کسوت، مهمان جلسه بودند. 

بیانیه خانه‌ی تئاتر در خصوص معافیت مالیاتی هنرمندان و موارد قانونی و مهم در خصوص کسورات قانونی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد پیشنهادی از سوی کانون در تاکید بر رعایت حقوق هنرمندان تئاتر توسط مراجع قانونی تنظیم و برای بررسی لازم به هیات‌مدیره‌ی مرکزی ارائه شود. 

با توجه به بررسی دستورالعمل ابلاغی شورای نظارت طی چند جلسه، مصوب شد نکات مورد بحث و پرسش، به‌منظور اصلاح «دستورالعمل نحوه‌ی صدور پروانه اجرای نمایش» طی مکاتبه‌ای به دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارسال گردد‌ و تا حصول نتیجه پی‌گیری شود. 

پرونده‌‌های متقاضیان عضویت جدید در کانون کارگردانان مورد بررسی قرار گرفت.

مصوب شد اولین جلسه از سری نشست‌های "زندگی تئاتری من" با حضور استاد اسماعیل خلج و با محوریت فعالیت‌های تئاتری ایشان، مقارن با هفتاد و پنجمین سالگرد تولدشان در روز یک‌شنبه مورخ ۲۴ آذر ۱۳۹۸ و از ساعت ۱۷ در سالن استاد مهین اسکویی خانه‌ی تئاتر برپا شود. 

مقرر شد مقدمات برپایی نشست‌هایی با موضوع آسیب‌شناسی معضلات امروز کارگردانی در تئاتر ایران فراهم‌ شده و برنامه‌ریزی‌های مناسب جهت اجرایی شدن هرچه سریع‌تر آن صورت پذیرد و فرصتی برای ارائه‌ی نظرات تمامی کارگردانان، به‌ویژه کارگردانانی که با مشکلات جدی‌تری در اجرای پروژه‌هایشان روبه‌رو شده‌اند، فراهم آید.

موضوع عضویت انجمن تهیه‌کنندگان در خانه‌ی تئاتر موردبحث قرار گرفت و با توجه به اهمیت موضوع و دشواری تصمیم‌گیری قاطع، مقرر شد از هیات‌مدیره‌ی مرکزی خواسته شود که با برگزاری جلسات گفت‌وگو و شنیدن استدلالات موافق و مخالف و هم‌چنین توجه به روش‌های موجود در دیگر تشکیلات صنفی داخلی و خارجی، نسبت به آن اتخاذ تصمیم کند.

این جلسه که به مدت ۱۷۰ دقیقه ادامه داشت، در ساعت ۱۸:۳۵ پایان یافت.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram