در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
راه حل جدید را بر اساس زندگانی جدید پیاده سازی کنیم
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 9055 ■ یکشنبه 29 تیر ساعت 11:32
هوشنگ توکلی درباره برگزاری جشنواره تئاتر فجر ۹۹ گفت:

راه حل جدید را بر اساس زندگانی جدید پیاده سازی کنیم


هوشنگ توکلی عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره تئاتر فجر در برنامه رادیویی تقاطع فرهنگ از احتمال ادغام حوزه‌های مختلف فرهنگی هنری در قالب یک جشنواره فجر خبر داد.

روابط‌عمومی خانه تئاتر- هوشنگ توکلی با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه تقاطع فرهنگ در پاسخ به این سوال که در شرایط کنونی چرا باید جشنواره تئاتر فجر برپا شود، گفت: معتقدم موضوع کرونا به سان طوفان نوح است که هنوز شروع نشده و پیش بینی می‌کنم سال‌ها در تفکر انسان تاثیر خواهد داشت.

وی افزود: در ۴۰ سال گذشته یکسری فعالیت‌ها به شکل عادت درآمده است؛ یعنی خودبخود جشنواره‌های سینمایی و تئاتری برگزار شده که گاهی به رشد فعالیت‌های فرهنگی آسیب زده است.

توکلی با بیان اینکه این قبیل عادات فعالیت‌های ذهنی هنرمندان را متوقف ساخته است، گفت: امسال قرار است با توجه به جدی انگاشتن این ویروس جدید، راه حل و ایده‌ای جدید را بر اساس زندگانی جدید پیاده سازی کنیم.

این فعال حوزه تئاتر کشور گفت: معاون هنری ایده‌های خوبی دارد اما جوان است؛ از طرفی چندین اداره‌کل معتبر و مهم داریم که ظرفیت‌هایی کهنه و قدیمی دارند و مدیران قبلی وقتی تسلیم عادت شدند، این معاونت‌ها را تفکیک کرده و هر یک برای خود جشنواره‌ای برپا می‌کنند.

توکلی با بیان اینکه این روند مسیر را از نفس برپایی جشنواره فجر دور می‌سازد، گفت: جزایر مستقلی ایجاد شده که این هنرمندان که بعد از انقلاب در ایران متولد شده و رشد کردند، دنیایی با بیش از ۵ میلیون هنرمند را خلق کرده است و همگی فارغ التحصیلان دوره کنونی هستند.

وی این نیروهای انسانی را با انواع عقاید و ایده‌های خلاقه بسیار ارزشی توصیف کرد که بگونه‌ای روی دست نظام مانده‌اند و افزود: نظام این ظرفیت را پیش بینی نمی‌کرد و لذا این میزان هنرمند از ۲۰ تا ۴۰ سال بار سنگینی برای نظام هستند.

توکلی با اشاره به اینکه بخشی از این هنرمندان از کشور کوچ کرده و شمار باقی مانده، راه حل‌های جدیدی را برای ارائه هنر خود می‌یابند، خاطرنشان کرد: ما بعنوان شورای سیاست‌گذار باید راه حل پیشنهادی این هنرمندان را کامل کنیم.

عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره تئاتر فجر گفت: در حوزه تئاتر مهم ترین دستاورد تئاتر خیابانی یا فضای آزاد است و نزدیک به ۳۶۰ گروه متشکل تئاتر خیابانیِ حرفه‌ای و خلاق در صحنه حاضر هستند.

توکلی افزود: هنرمندان در طول تاریخ هیچگاه سقفی بالای سر نداشتند و همواره در فضای آزاد فعالیت کرده‌اند. ما در معاونت هنری، هنرمندان حوزه‌های دیگر را در کنار خود داریم که بر اساس عادت در جشنواره حضور داشتند ولی حال با شیوع ویروس، ایده‌های جدید مورد توجه قرار گرفته است.

وی یکی از ایده‌ها را هم افزایی ۴ اداره‌کل هنری و برپایی یک جشنواره فجر متشکل از این ۴ هنر دانست و افزود: ضمنا در زمان نیز صرفه جویی می‌شود چراکه امسال باید تا حد امکان شرایط مخاطبان را رعایت کنیم.

منبع: ایران تئاتر 
کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram